مراحل آماده‌سازی حریفان ایران در جام‌جهانی

سه شنبه 19 آذر 1392 0
فوتبال جهان > جام جهانی - تیم‌ملی کشورمان برای حضور در مسابقات جام‌جهانی‌ ۲۰۱۴ برزیل هنوز بازی تدارکاتی مناسبی را قطعی نکرده و سؤال اینجاست که حریفان ما چه برنامه‌ای دارند.

به استثنای بوسنی‌وهرزگوین، آخرین حریف ایران در جام‌جهانی‌ 2014 برزیل که در سایت فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) هنوز دیداری در تقویم تیم‌ملی این کشور تا زمان برگزاری جام‌جهانی‌ ثبت نشده، سایر رقبای ایران در جام‌جهانی‌ در برنامه‌ای از پیش تعیین شده به میدان خواهند رفت تا آمادگی‌شان را برای حضور در مهم‌ترین تورنمنت فوتبالی دنیا افزایش دهند. طبق برنامه‌ای که در سایت فیفا به ثبت رسیده، تیم‌ملی آرژانتین، قوی‌ترین و دومین حریف ایران در مرحله گروهی جام‌جهانی‌ 2014 تا 31 ماه مارس سال 2014 (11 فروردین 93) دیدار دوستانه‌ای برگزار نخواهد کرد اما در این تاریخ در دیداری تدارکاتی در شهر بخارست به مصاف تیم‌ملی رومانی می‌رود که خودش را به مرحله پلی‌آف انتخابی جام‌جهانی‌ هم رساند اما با قبول شکست برابر یونان نتوانست بلیت سفر به برزیل را به ‌دست‌ آورد.

در تقویم تیم‌ملی نیجریه بازی دوستانه‌ای دیده نمی‌شود اما این تیم در ابتدای سال جاری باید در تورنمنتی درون‌قاره‌ای با عنوان «قهرمانی ملت‌های آفریقا» شرکت کند. قهرمانی ملت‌های آفریقا تورنمنتی تحت نظارت کنفدراسیون فوتبال آفریقاست که در آن سرشناس‌ترین تیم‌های آفریقا تنها با بازیکنانی که در لیگ‌های داخلی کشورهای‌شان توپ می‌زنند با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. سومین دوره این رقابت‌ها را آفریقای‌جنوبی برگزار می‌کند که در آن تیم‌ملی نیجریه در گروه نخست و در کنار تیم‌های مالی، آفریقای‌جنوبی و موزامبیک قرار گرفته است. حریف ایران در جام‌جهانی‌ 2014 اولین بازی خود را 11 ژانویه (21 دی) مقابل مالی، دومین بازی‌اش را 15 ژانویه (25 دی) برابر موزامبیک و سومین بازی خود را 19 ژانویه (29 دی) مقابل آفریقای‌جنوبی انجام خواهد داد.

ارسال نظر
0/700

‪Google+‬‏